Původní seriál The Walking Dead skončil loni v listopadu a já si vzpomněl na tento ztracený článek, který jsem vytvořil krátce po vydání spin-offu "The World Beyond". Když jsem zmerčil oznámení o novém seriálu z Walking Dead univerza, měl jsem pocity rozporuplné, ale na seriál jsem se těšil. 

Bude to zase něco nového. A jelikož jsem oba předchozí nadobro odepsal, novému počinu jsem chtěl dát šanci... Příběh se odehrává mnoho let po zombie apokalypse, kdy sledujeme příběh mladých hrdinů z bašty v univerzitním kampusu. Tam získávají všechny znalosti pro přežití, tedy kromě zabíjení zombíků... První ne. Hned v pilotním dílu nám představí "Občanskou republiku", což je prostě od pohledu fašistická organizace. V tu chvíli ještě nevíme, že nejsou hodní. Ale tak něco, co se jmenuje "Občanská republika" prostě musí být fašisti. (A samozřejmě jsou.)

Takže je jasné, že náplní děje opět nebude boj proti zombíkům, ale klasický střet mezi přeživšími. Druhé ne. A jak bývá ve Walking Dead univerzu zvykem, zombíci tu stále nejsou zombíci, ale tentokrát "empties". Nevím proč, ale tento název mě neskutečně vytáčel. Ve Fear the Walking Dead jim říkali "infected". Budiž. Rick z klasického TWD jim říkal "walkers". Ideální jméno. Jenže sem museli nacpat zase něco jiného. Třetí ne. 

Tedy kromě faktu, že hlavní hrdinové jsou totálně nezáživní, příběh je na úrovní dobrodrůža pro předškolní děti a zombíci by v seriálu vlastně nemuseli figurovat. 

Chápu, že najít charismatické herce, jak byl například Daryl, či absolutně ohavného padoucha typu Negan, už asi není dost dobře možné, ale... Mohli dát na konkurzu šanci více lidem a třeba by někoho našli. 

Fanoušci The Walking Dead si v tomto seriálu možná zalíbení najdou, ale můj případ to rozhodně nebyl. 

Hodnocení CSFD: 44%
Moje hodnocení: zombíci jen jako vata k příběhu pro děti
Profil na CSFD 

_ _