Normálně už bych měl touto dobou hotové alespoň tři články s všemožnými tipy, jak si zpříjemnit podzimní deprese. Jenže stávka scénáristů se na produkci opravdu podepsala. Přesto jsem nakonec pár titulů našel, kterými můžu zaplnit svůj poslední článek. 

Těch zajímavých je ovšem zoufale málo. Kde je pokračování Wednesday? House of the Dragon? Nové řady, které by člověk tak nějak na podzim očekával, jsou v nedohlednu. Příští rok nejdříve. A zajímavé minisérie divákovi snadno uniknou. Tak jsem si dnes připravil všehochuť různých novinek, kam se nakonec vešla i jedna totální kravina.

One Piece

one-piece.jpg

dobrodružný | fantasy | komedie

Začneme novinkami. Hned na konci prázdnin nám Netflix nadělil tuto dobrodružnou pirátskou jízdu. Seriál nám představí nový svět s vlastními pravidly v klasické honbě za pokladem. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí, padouši proradní, dostaneme spoustu akce i osobního dramatu. Mně se One Piece líbil. (Dostupnost: Netflix)

Hodnocení CSFD: 83%
Moje hodnocení: nevšední zápletka, sympatické postavy, fajn oddechovka
Profil na CSFD

Těla

bodies.jpg

krimi | thriller | mysteriózní

V druhé novince přepneme žánr a ponoříme se do tajemného krimi se sci-fi prvky. Minisérie Bodies sleduje příběh čtyř detektivů, čtyř vražd a jediné oběti. Příběh je pěkně zamotaný, napětí je všudypřítomné a v závěru překvapivě dostaneme odpovědi na všechny otázky, které jsme si v průběhu položili. Těla jsou taková odlehčená verze Dark, kde ovšem nepotřebujeme 4 tituly z vysokých škol, abychom příběh pochopili. (Dostupnost: Netflix

Hodnocení CSFD: 71%
Moje hodnocení: sympatické krimi se sci-fi prvky
Profil na CSFD 

Gen V

gen-v.jpg

akční | superhrdinský

Svět The Boys se dočkal prvního spin-offu a já říkám, že je to málo! Na novou řadu Bandy si budeme muset sice chvíli počkat, ale tvůrci naštěstí nelenili, a tak můžeme čas vyplnit sledováním nové pecky. Humoru i násilí je tu trochu méně, hlavní hrdinové se charismatem těžko vyrovnají původní Bandě, ovšem i přes tyto zdánlivé nedostatky je seriál solidní. Dostaneme tajemnou zápletku, vybuchující hlavy (i jiné údy), spoustu zajímavých superschopností i jejich vzájemné interakce. Kdo ještě neviděl, musí napravit. (Dostupnost: Prime Video)

Hodnocení CSFD: 79%
Moje hodnocení: důstojné rozšíření The Boys univerza
Profil na CSFD

Rick a Morty (7. řada, zatím 5 epizod) 

rick-morty.jpg

animovaný | sci-fi | komedie

Tady bohužel musíme čekat na každou epizodu týden, ovšem i takové čekání se vyplatí. Seriál je stále výborný a šílená dobrodružství protivného vědce s naivním klukem pořád baví. Hostující Hugh Jackman v první epizodě nezklamal. (Dostupnost: Prime Video)

Hodnocení CSFD: 75%
Moje hodnocení: pořád stojí za to
Profil na CSFD

Sex Education (4. řada) 

sexed.jpg

komedie | drama

Sexuální výchovu uvádím snad jen k vyplnění místa v článku. Poslední řada není úplně špatná, ale ani příliš dobrá. Zasmějeme se, humorně trapné okamžiky v pokračování určitě najdeme, ale i tak už tvůrcům dochází šťáva. Celková překombinovanost trendů moderní doby tu tolik nevadí, ale pravda, mohlo by jich být trochu méně. (Dostupnost: Netflix)

Hodnocení CSFD: 64%
Moje hodnocení: dokoukat to šlo
Profil na CSFD

American Horor Story: Delicate (zatím 5 epizod) 

ahs-delicate.jpg

horor

Naproti tomu American Horror Story odstartovalo novou sezónu slibně. Po loňském propadáku "New York City" se AHS konečně vrací do starých kolejí. Začnu nejdůležitější informací: konečně je zpět Emma Roberts. Řady celebrit, které si v jednotlivých řadách zahrály, nově rozšíří i Kim Kardashian, která překvapivě vůbec nevadí. Zápletka se teprve rýsuje, nicméně [SPOILER ALERT] holka tam asi porodí Antikrista nebo co. Nebo nějakou podobnou havěť. Zatím slušný příběh s prvky psycho-thrilleru. (Dostupnost: Prime Video)

Hodnocení CSFD: 70%
Moje hodnocení: první půlka vypadá velice slibně
Profil na CSFD

Invasion (2. řada) 

invasion.jpg

sci-fi 

Invaze z roku 2021 se konečně dočkala druhé řady. V posledním článku jsem měl seriál oštítkovaný ještě jako horor, tady už nechávám pouze sci-fi. Co se zpočátku jevilo jako příjemný survival, se přelilo ve Falling Skies / Příchozí z Wishe... Druhá řada je úplně jiná. Ne nutně špatná; pořád jsem ji dokoukal a příběh mě bavil. Ale oproti jedničce znatelně slabší. I tak doporučuji všem fanouškům mimozemských invazí. (Dostupnost: Apple TV+)

Hodnocení CSFD: 61%
Moje hodnocení: pokračování slabší, ale pořád koukatelné
Profil na CSFD

Love is Blind (5. řada) 

love-is-blind.jpg

reality show | romantický

A na závěr jedna kravina, jak jsem slíbil. Láskou posedlí zoufalci hledají své spřízněné duše už v páté řadě tohoto netflixáckého projektu. Neznáte? Přiblížím. Kluci randí s holkama; jak už to v podobných reality show chodí. Akorát naslepo; a to doslova. Randění totiž skončí až ve chvíli, chlapec požádá dívku o ruku. A teprve potom jeden druhého uvidí. Je láska opravdu slepá? V první řadě ještě docela byla, v poslední už tolik ne... Párů, které se dají dohromady a dotáhnou to až k oltáři, je totiž každou sezónu míň. Ale drama naštěstí nechybí, to je asi jasné. (Dostupnost: Netflix)

Hodnocení CSFD: 59%
Moje hodnocení: jako kulisa dobrý
Profil na CSFD