Následující text si tu potřebuji spíš odložit, abych na něj mohl linkovat z příštího článku. Tím je velká rekapitulace všech pokračování, co jsem v roce 2020 sledoval. Ale před tím je tu ještě pár titulů, kterým bych rád věnoval odstavec či dva. 

On běžně vytížený divák stejně nemá čas na to všechno koukat. Takže snad ani nevadí mé zpoždění, protože se vždy najde pár titulů, co si člověk může do watchlistu přidat. Tentokrát půjde jen na seriály, které jsem na blogu ještě nezmínil. Další najdete pod štítkem "Rychlorecenze". 

Sex Education

sexed.jpg

komedie | drama

Začneme touto netflixáckou komedií z prostředí střední školy. Sex Education je vcelku trefná komedie o běžných problémech všech dospívajících, kteří by si rádi nechali poradit, ale neví jak. Díru na trhu zalepí dvojka nevšedních kamarádů, jelikož maminka jednoho z nich je věhlasná sexuoložka... Tak proč na tom něco nevydělat? 

2. řada

První řada je super. Nevšední téma, humoru požehnaně. Druhá bohužel dost pokulhává, i když úvodní díl s epidemií chlamydií je dokonalý. Ale nevadí. Komu se líbila první sezóna, ať si určitě pustí druhou. 

Hodnocení CSFD: 85%
Moje hodnocení: sympatická oddychovka
Profil na CSFD

Dark

dark.jpg

mysteriózní | krimi | sci-fi

Na Netflixu zůstaneme i v druhém seriálu, jenom změníme téma. Ale pořádně. Pokud máte rádi časové smyčky a dějové linky, co nedávají vůbec žádný smysl, než do sebe perfektně zapadnou, je Dark přesně pro vás. Příběh se doslova cyklí v několika časových liniích jednoho místa, které se pomalu zamotávají do sebe. Vše odstartuje pohřešované dítě...

3. a závěrečná řada

Třetí a závěrečná řada byla nejvíc zacyklená, jak si to vůbec lze představit. Když jsem si seriál pustil asi po roční pauze, trvalo mi několik dílů, než jsem se zorientoval. Každou postavu totiž hraje několik různých herců, protože v každé časové linii jsou jinak staří. 

Tohle je fakt lepší vidět v tahu. Ale pokud tak učiníte, dostanete luxusní příběh. 

Hodnocení CSFD: 84%
Moje hodnocení: skvělý a náročný příběh pro fanoušky časových paradoxů
Profil na CSFD

Future Man

futurem.jpg

sci-fi | komedie | akční

S třetím seriálem ve sci-fi žánru zůstaneme, ale napětí vyměníme za akci a humor. Future Man je ujetá sci-fi komedie, která nešetří absurdními situacemi napříč časoprostorem. 

Hlavní hrdina, Josh, je nejvíc zbytečný člověk na světě. Má řadovou práci a veškerý volný čas tráví hraním počítačových her. Když jednoho dne konečně dojde na závěr jedné z těch náročnějších, dozví se krutou pravdu. Hra byla nadesignována vojáky z budoucnosti, aby pomohla najít vyvoleného, co zachrání svět... 

3. a závěrečná řada

Rok 2020 nám nadělil poslední řadu této vtipné šílenosti, která se zadařila. Hlavní hrdiny nahání časová policie a musí se skrývat. Jenže čas od času omylem změní historii, a tak jsou opět přinuceni ke zběsilému úprku. Finálový díl nemá chybu. 

Hodnocení CSFD: 74% 
Moje hodnocení: pefektní sci-fi komedie se spoustou akce
Profil na CSFD 

_ _