V posledním článku z rubriky "Filmy a seriály" jsem vám přestavil pár zajímavých počinů, které rozhodně stojí za zhlédnutí. V dnešním článku pojmu seriálové tipy trochu odlišně: podíváme se spolu na různé seriály, kterým poběží na podzim nová řada.

Po klasické prázdninové pauze jsou totiž zase zpět. A co mají vlastně tyto seriály společné? No koukám na ně. Na některé sice už jen ze setrvačnosti, u jiných zase hltám každý nový díl.

Na konci prázdnin mi sice skončila pátá řada Falling Skies a třetí řada Under the Dome, i tak ale bude na co koukat. U každého jmenovaného seriály uvedu i datum, od kterého se začíná vysílat. (Myslím samozřejmě v zemi původu, v originálním znění.)

South Park: 16. 9. 2015

South Park už je s námi neuvěřitelných 18 let a po devítiměsíční pauze pokračuje 19. řadou. Co víc dodat? South Park buď milujete, nebo nenávidíte. Já už se nemůžu dočkat, až budu prskat smíchy u každého dalšího politicky nekorektního rasistického a xenofobního vtipu :-)

Profil na CSFD
Harmonogram epizod na IMDB

Doctor Who (Pán času): 19. 9. 2015

Tento geniálně vtipný sci-fi seriál pokračuje 9. řadou, aktuálně se čtvrtým hercem, Petrem Capaldim. Byť David Tennant a Matt Smith se mi v roli líbili víc, každý z herců ztvárňující hlavního hrdinu má své osobní kouzlo. Můžeme se těšit na spoustu nových světů v minulosti i budoucnosti, vrátí se i Doktorovi úhlavní nepřátelé, kterými není nikdo jiný než Dálekové. Jen doufám, že Klára tam ještě chvíli zůstane :-)

Profil na CSFD
Harmonogram epizod na IMDB

The Big Bang Theory (Teorie velkého třesku): 21. 9. 2015

Ani Teorii velkého třesku snad nemusím blíže představovat. Seriál je už takovou sitkomovou klasikou, kde je pořád spousta prostoru pro nové gagy. Hned v prvním dílu proběhne poměrně důležitá událost, víc ale říkat nebudu.

Profil na CSFD
Harmonogram epizod na IMDB

Sleepy Hollow (Ospalá díra): 1. 10. 2015

Ospalá díra je jeden z těch seriálů, které jsem původně sledoval na Prima COOL česky. Po čase se mi ale čím dál tím víc pozdával, a taky jsem už nechtěl čekat týden na nový díl a druhou řadu už jsem dokoukal v originálu s titulky. A musím říct, že dabingem jsem se o hodně připravil. Hlavní hrdina, který pochází z dob války za nezávislost, má totiž v originálu naprosto famózní přízvuk: každá jeho věta zní jako motivační řeč s Pána prstenů :-) Na Primě v tuto chvíli pokračuje druhá řada, my se ale od října můžeme těšit na třetí.

Profil na CSFD
Harmonogram epizod na IMDB

American Horror Story: Hotel: 3. 10. 2015

Freak Show jsem si už pochvaloval v jednom z předchozích článků, tak doufám, že řada nová také nezklame. Byť Jessica Lange (Elsa, Fiona, Sestra Jude) v Hotelu hrát nebude, tvůrci nám to vykompenzují novou tváří. Víc ale prozrazovat nebudu, raději se rovnou podívejte na první díl.

Profil na CSFD
Harmonogram epizod na IMDB

Supernatural (Lovci duchů): 7. 10. 2015

Z lovců duchů se během deseti řad už bohužel stal trochu nekonečný seriál o nesmrtelných bratrech bojujících proti zlu... Právě Supernatural už sleduji spíš ze setrvačnosti; seriál už dost klesl na kvalitě, ale přesto mě stále zajímá, co bude dál. No uvidíme. Desátá řada skončila opět otevřeně, a tak alespoň prvnímu dílu zkusím dát ještě šanci.

Profil na CSFD
Harmonogram epizod na IMDB

The Walking Dead (Živí mrtví): 11. 10. 2015

Listopad přinese také další řadu nyní už kultovního seriálu The Walking Dead. Šestá řada bude opět pravděpodobně rozdělena na dvě půlky, první letos na podzim, druhá příští rok na jaře. To je sice poměrně nešikovné, protože tvůrci musí alespoň částečně uzavřít některé dějové linie, na druhou stranu je ale seriál příjemně rozprostřen do celého roku. Také už se těšíte na kýbl zombíků?

Profil na CSFD
Harmonogram epizod na IMDB

Da Vinci´s Demons (Da Vinciho démoni): 24. 10. 2015

da-vinci-demons.png

Také tento seriál běžel na Prima COOL v době, kdy zrovna neběžela Ospalá Díra nebo Grimm. Da Vinciho jsem poctivě sledoval, a když skončila druhá řada, chtěl jsem po vzoru Sleepy Hollow přejít na originální znění - jenže další díly ještě nebyly odvysílané. Tento nedostatek tvůrci napraví na konci října, a tak se konečně dozvíme, jestli ten výstřel z kanónu nakonec zastavil nebo ne...

Profil na CSFD
Harmonogram epizod na IMDB

Grimm: 30. 10. 2015

Koncem října pokračuje další oblíbený seriál, a to Grimm. Prima zde opravdu nebyla příliš pozadu - když já sledoval nové díly v originálním znění, kamarád byl asi jen o 5 dílů pozadu s dabovanou verzí. Děj tu vždy byl rozumně rozdělený na epizodní zápletky a dlouhodobou dějovou linii, takže se nebojím, že by tvůrci jen tak vyčerpali nápady. Jen škoda jedné z hlavních postav, která už tam nebude - kdo viděl poslední díl, asi tuší. ;-)

Profil na CSFD
Harmonogram epizod na IMDB