Rok 2021 byl na sci-fi žánr celkem bohatý. Tady jsou některé zajímavé novinky, které nám nadělil. Podívejte se na seznam méně známých titulů, které by vám neměly uniknout. A pokud si říkáte, kdy jsem na to všechno měl prožraloka čas, tak jen doplním, že jde stále o zábavu z karantény. 

Nadace

foundation.jpg

sci-fi | drama

V prvním seriálu se podíváme do hlubokého vesmíru a trochu si zacestujeme mezi planetami. Dějové linie jsou natolik složité, že bych je těžko vměstnal do jednoho odstavce. Takže ve zkratce: jedna sleduje skupinu vědců, kteří se vydají na dlouhou cestu s cílem zachránit lidstvo. Druhá potom příběh galaktického císaře, který se snaží získat navrch vůči svým dvěma klonům, se kterými vládne říši. A bude toho mnohem víc. (Dostupnost: Apple TV+)

Hodnocení CSFD: 62%
Moje hodnocení: komplexní storyline, která se jen tak nevidí
Profil na CSFD 

Invaze

invasion-2.jpg

sci-fi | horor

Druhý seriál je mnohem komornější. Vypráví příběh několika obyčejných lidí, kteří se snaží ve zmatku při mimozemské invazi prostě neumřít. A právě tento způsob zpracování mě zaujal natolik, že i přes relativně nízké hodnocení na CSFD ho můžu doporučit všema deseti. (Dostupnost: Apple TV+)

Hodnocení CSFD: 55%
Moje hodnocení: komorní sci-fi horor, který zaujme
Profil na CSFD

Evropské kmeny

tribes.jpg

sci-fi | akční | dobrodružný

Němci už mnohokrát dokázali, že umí natočit i lepší věci, než Rosamundu Pilcher nebo její crossovery s Kobrou 11. A následující seriál jen potvrzuje pravidlo. Příběh se odehrává v blízké budoucnosti, po globální katastrofě. Národy upadly do anarchie a přeživší se vrátili ke kmenovému způsobu života. Dostaneme sympatický mix kyberpunku a dobrodružně akčního road movie. (Dostupnost: Netflix)

Hodnocení CSFD: 65%
Moje hodnocení: fajn dobrodružné post-apo
Profil na CSFD

Sisyfos: Mýtus

sisyphos.jpg

sci-fi | thriller | romantický

Další seriál bude pro změnu z Asie, tentokrát z Koreje. Musíme se trochu přenést přes typické korejské melodrama, které natahuje jednotlivé díly ze 45 minut na hodinu... Ale pokud to zvládneme, dostaneme krásně komplexní příběh s mega sympatickými postavami a spoustou dějových zvratů. Nebude chybět cestování časem, boj proti tajné vládní organizaci či snaha zastavit apokalypsu. (Dostupnost: Netflix)

Hodnocení CSFD: 66%
Moje hodnocení: výborná akce se sympaťáky v hlavních rolích
Profil na CSFD

Bobba Fett: zákon podsvětí

bobba-fett.jpg

sci-fi | akční

Na závěr nesmím opomenout další Star Wars seriál (Mandaloriana 2.0), se kterými se v posledních letech roztrhl pytel. Úvod s písečnými lidmi patří k tomu lepšímu ze Star Wars univerza, zbytek seriálu už je takový průměrný. Ale pořád povinný po každého fanouška Hvězdných válek. (Dostupnost: Disney+)

Hodnocení CSFD: 74%
Moje hodnocení: povedené, i když slabší než Mandalorian
Profil na CSFD