V poslední epizodě mé trilogie seriálů viděných se podíváme na komedie a fantasy. Kombinace zvláštní, ale tak nějak tu zbyla. Většinou půjde o kratší série, co se dají zvládnout velice rychle.  

Piklírna (Inside Job)

inside-job.jpg

animovaný | komedie

V prvním seriálu se podíváme na zoubek všem iluminátům, ještěřím lidem a podobné havěti, která tajně vládne světu. Pokud se bavíte nad konspiračními teoriemi, tento seriál pro vás bude ráj. Mnohem lepší, než hraný Pentavirát. (Tam mě pobavila snad jen Kanada, co není ve Full HD.)  (Dostupnost: Netflix)

Hodnocení CSFD: 76%
Moje hodnocení: musím hodnotit pozitivně, jinak po mě půjdou
Profil na CSFD 

Resident Alien

alien.jpg

sci-fi | komedie

Harry (Alan Tudyk - Tucker a Dale vs. zlo) je mimozemšťan maskovaný v lidském těle, který převzal identitu lékaře z amerického vidlákova. Úplně postrádá jakékoli návyky sociální interakce, a to vlastně stačí, abyste se smáli od začátku do konce. Je to tak trochu show jediného herce, ale natolik výborná, že zaujme i diváky sci-fi žánru neholdujícími. (Dostupnost: Peacock)

Hodnocení CSFD: 75%
Moje hodnocení: antisociální role zahraná jako nikdy 
Profil na CSFD 

_ _

Světlo a stíny (Shadow and Bone)

shadow.jpg

fantasy | drama

Rok 2021 nám představil 2 nové fantasy projekty a Shadow and Bone je jedním z nich. Fantasy žánr je ale pojatý trochu nestandardně, protože nejsme v temném středověku, ale na začátku 19. století. První řada zatím neukázala, jestli to bude dobře nebo špatně a tak musíme počkat, co přinese pokračování. To je naplánováno na letošní rok.  (Dostupnost: Netflix)

Hodnocení CSFD: 73%
Moje hodnocení: hezké steampunkové fantasy
Profil na CSFD 

Kolo času (Wheel of Time)

wheel.jpg

fantasy | akční

Wheel of Time je naopak čistokrevné fantasy plné magie, proroctví a výpravy za jeho naplněním. Akce je tu víc, než je pro fantasy zvykem, příběhová linie je svižná a nesmyslů minimum. Ale nějaké se tu najdou. Vážně - nejmocnější organizace čarodějek na světe si nechá hned za zadkem působit fanatiky, kteří tyto čarodějky zabíjí? Ale to byla opravdu jediná kravina, kdy jsem se pozastavil nad nesmyslností scénáře. Zbytek se mi líbil a útok minotaurů hned v prvním dílu byl naprosto epický. (Dostupnost: Prime Video)

Hodnocení CSFD: 64%
Moje hodnocení: velmi povedené akční fantasy
Profil na CSFD