SEO
Velké srovnání heatmap
Heatmapy pro mě byly až do nedávna velkou neznámou. Stačilo ale pár malých podnětů a já naznal, že bych měl tuto mezeru ve vzdělání doplnit. Heatmapy totiž přímo nesouvisí s mým pracovním zaměřením; je to analytický nástroj, který pomocí barevných polí ukazuje intenzitu uživatelské interakce. Řečeno jednoduše: vidíte, kam lidé klikají.
Co jsem dnes udělal pro svůj web #2
Měsíc únor se nesl ve znamení prací na vlastním webu. Drobností, které bylo potřeba udělat, jsem měl na seznamu vcelku dost. Od malých systémových úprav až po rozsáhlé stylování a optimalizaci pro telefony: právě to byl největší soubor změn, které bylo potřeba provést. A tak jsem zpět s druhým dílem seriálu "Co jsem dnes udělal pro svůj web".
Co jsem dnes udělal pro svůj web #1
Není to dlouho, co jsem psal, že do rubriky "O blogu" už toho asi moc přibývat nebude... Opak je zjevně pravdou, jelikož nápady se nerodí v hlavě každý den a já zrovna jeden takový dostal. O všemožných malých úpravách, které na mých stránkách probíhají, vždy informuji na Mikroblogu. Nový seriál článků asi bude opět pokračovat tam, ale minimálně úvodní příspěvek si zaslouží své místo mezi velkými články. A proč vlastně tohle všechno píšu?
Stránka 404 - důležitá součást každého webu
Stránka 404: dokument nenalezen je důležitá součást každého webu o více než jedné stránce, přesto na ni spousta vývojářů zapomíná nebo ji nemá vyřešenou správně. Dnes vám představím, jak takovou chybovou stránku vůbec vytvořit, pohovořím něco o základních komponentách, ze kterých by se měla skládat a v závěru zkusím na pár příkladech demonstrovat správně a nesprávně vytvořené 404ky.
I po čtyřech letech mám stále dobré SEO
Samotného mě to překvapilo, že i po tak dlouhé době mám některé články stále velice slušně umístěné. "PHP stránkování", Seznam, 3. místo. "mod_rewrite", Seznam, 5. místo. "Stránkování PHP" první stránka na Seznamu, "Formuláře PHP" druhá stránka výsledků.
Český Google je na tom také zajímavě: "mod_rewrite" druhá stránka výsledků, "návštěvní kniha php" dokonce první místo, "hezká url" nebo "htaccess hezká url" 3. respektive 1. místo, "CSS hack" na místě čtvrtém.
Náhodou mě napadlo to vyzkoušet, když jsem při hledání CSS hacků pro novější verze IE stále narážel na svůj starý článek ve výsledcích. No asi jsem to tehdy uměl, budu muset zavzpomínat.
Nezapomněl jsem ani otestovat své pozice na heslo "kvalitní metal", na které jsem zkoušel čistě ze zvědavosti optimalizovat: Google.cz 1. místo, Seznam 1. místo.
SEO nespočívá ve validním kódu. Prostě ne.
V následujícím článku se nedočtete, co udělat, jestliže vám najednou spadly pozice, ani rady, jak se umístit na první stránky vyhledávání. Jeho poselství je úplně jinde. Rád bych vyvedl z omylu všechny ty, kteří vehementně tvrdí, že pro dobré umístění webu je nutný validní (x)HTML kód. Tak tomu ani v nejmenším není. A o čem že to je?