WYSIWYG editor
Nějaká kritická chyba FCKeditoru?
Jediné systémové úpravy, které na svém redakčním systému v tuto chvíli dělám, jsou různá přesměrování či ošetření na základě logu 404ek. Člověka dost často pobaví různé adresy, které roboti zkouší, kde hledají, kudy by se do systému nabourali. No a dnes jsem si všiml dlouhého seznamu url, které obsahovaly heslo "fckeditor". To jako vážně? :-) Například "wp-content/fckeditor", "admin/fckeditor" či "common/fckeditor". Že by obsahoval nějakou kritickou bezpečnostní chybu a hackeři hledají weby, které tento editor používají? No hledat můžou.
XHTML 2 versus HTML 5
Nedávno jsem narazil na poměrně zajímavý článek na serveru xhtml.com popisující změny v připravovaných verzích značkovacích jazyků HTML 5 a xHTML 2. Některé z nich vypadají opravdu zajímavě, jiné jsou podle mého názoru nesmyslné a spousta z nich je pouze "vata"... Článek jsem přeložil na nabídnu Vám ho k přečtení na svém blogu.
"Tohle sem ke kritice nepatří" - JNW.com
Poslední dobou často přispívám do diskuze jaknaweb.com, kritika webu. Je to fórum, kde jak úplní začátečníci, tak profesionální tvůrci stránek předkládají ke kritice své výtvory. Jistou dobu velice častá hláška "tohle sem ke kritice nepatří" mě inspirovala k napsání této krátké úvahy. Otázka zní: Co sem ke kritice patří?