Je tomu zhruba 3 roky nazpět, kdy jsem na taneční hudbu na dlouho dobu zanevřel. Začalo to vcelku povedeným remixem California Dreaming od Bennyho Benassiho, který ovšem rozjel éru nepřeberného množství naprosto stejných skladeb. Styl basově laděných melodií se rozlétl na taneční scény jak roj rozzuřených vos, a s každou další novinkou se jen prohluboval počet podobně laděných singlů.

A to jsem si řekl dost, tahle hudba už mi nemá co dát. Pro ostatní jsem asi trochu zaostal, ale Dance music jsem si už spojoval pouze s hitovkama let 2001 - 2004, kdy byl repertoár diskoték a večerních klubů mnohem rozmanitější. Co si budeme namlouvat, druhá polovina devadesátých let byla pro taneční hudbu asi nejpřínosnější, ale jako každý styl se i ona vyvíjí, a právě stagnace ne-li úpadek během posledních tří let mi tento styl mírně zprotivil.

Až jsem jednoho krásného dne změnil názor. Bylo tomu poměrně nedávno, možná také způsobeno změnou ročního období a mou divnou potřebou přesedlat na chvíli na jiný žánr, co jsem se opět k taneční hudbě vrátil. Něco mě k tomu přivést muselo, jistě. A nešlo o nic víc než jedno sympatické rádio, které jsem si oblíbil právě díky válům devadesátých let, kterými pravidelně prokládají playlist. Hudbou mého mládí. Díky  Dance rádiu ve mě opět svitla naděje, že se blýská na lepší časy. Většinu nových jmen jsem sice vůbec neznal, ale staří známí borci jako Tiësto, Armin van Buuren nezklamali.

Pokud jste stále ještě na pochybách, podobně jako já donedávna, zkusím to v řeči odkazů :

Stačí jen přidat následující url do Winampu :
http://netshow.play.cz:8000/danceradio128.aac