Vánoční článek s tipy na dobré filmy už se pomalu stává tradicí a chybět nebude ani letos. I když filmy možná úplně dobré nebudou. Ani moc vánoční. A nejspíš i nevhodné pro jakékoli publikum. 

Ale to přeci nevadí! Pro každého diváka, kterému už lezou krkem všechny ty příběhy o princeznách a trapných rodinách tu mám připravený úplně jiný seznam filmů. Kdo raději žraloka než kapra, nechť zbystří! 

Ape vs. Mecha Ape (2023)

ape-mecha-ape.jpg

Přerostlá mimozemskou DNA zmutovaná opička z pilotního dílu prožívá nová dobrodružství v prvním z "vánočních" filmů mého seznamu. Aby dosáhla zaslouženého odpočinku, musí se ale nejdřív utkat s novým rivalem: Mecha-Gorilou. 

Hodnocení IMDB: 3,0/10
Moje hodnocení: stejná pitomost jako filmy s King Kongem, jen za míň peněz
Profil na CSFD

2025: Armageddon (2022)

2025-armageddon.jpg

Další v pořadí tu mám takový povedený mash-up filmů, který by už mohl být o žralocích, ale není... K zemi se blíží neznámý objekt. Mezitím zaznamená streamovací služba Asylum prudký nárust sledovanosti svých titulů. Neznámý objekt vstupuje na oběžnou dráhu. A tu chvíli se na Zemi začnou objevovat neobvyklé potvůrky: megapiraňa, krokosaurus, šestihlavý žralok, obří chobotnice... Náhoda? Nemyslím si. 

Však více se dozvíte v traileru. Film samozřejmě nemá takové tempo celou svou stopáž, protože nízký rozpočet je tu opět poznat. Přesto ale zažijeme spoustu zábavných chvil a zavzpomínáme na staré dobré klasiky

Hodnocení IMDB: 3,2/10
Moje hodnocení: film mě úplně zahřál u srdce
Profil na CSFD

_ _

Jurassic Shark 3: Seavenge (2023)

jurassic-shark-3.jpg

První žraločí film dnešního článku bude spíš utrpení pro oči, než klidná sváteční podívaná. Tedy pro běžného diváka. Já ale věděl, do čeho jdu. Zápletka příliš nezaujme; první půlku filmu se nic neděje, pak se na malé loďce sejde parta divných lidí a svádí svůj boj se žralokem. Který pozor - umí měnit velikost v každém záběru. Pak se ale film posune do epického finále, kde nám režisér nadělí malé cameo jedné potvůrky z předchozí tvorby. A přesně to byla ta správná třešnička na dortu, kvůli které nemohu špatně hodnotit. 

CSFD hodnocení uvádím před. Než jsem statistiky narušil já. Ale jako na 4* už to asi nebylo. To né. 

Hodnocení CSFD: 3%
Moje hodnocení: guilty pleasure zábava na plný kule
Profil na CSFD

Land Shark (2020)

land-shark-2020.jpg

Ani Číňani to nemají jednoduché. Pokud zrovna necestují s celou planetou do jiné soustavy, žere je přerostlý žralok zkříženy s žížalou, co skáče po střechách domů. A poctivě u toho vrčí. 

Hodnocení CSFD: 26%
Moje hodnocení: po dlouhé době zase pořádné žraločí béčko se vším všudy
Profil na CSFD

Šílená Heidi (2022)

mad-heidi-2.jpg

V dřívějších článcích jsem zpravidla končil největší absurdností, kterou byl můj pokroucený vkus schopný nalézt. Dnes ale uděláme výjimku. Následující film je totiž relativně dobrý i v objektivním měřítku. A mezi výše uvedenými hrůzami rozhodně nejlepší. 

Švýcarští náckové chtějí ovládnout Evropu pomocí sýru. Podřadní lidé (všichni s intolerancí na laktózu) jsou mezitím zavíráni do pracovních táborů. Tam se dostane i naše hlavní hrdinka při své cestě za pomstou, aby se mohla ve finále utkat se zlým diktátorem. (Casper Van Dien - Hvězdná pěchota). Film nenechá jedinou niť suchou na všech švýcarských stereotypech. Sýr? Hodinky? Švýcarská armádní katana? V každém druhém záběru na pozadí Matterhorn? Ano prosím! 

Dobře, trochu zmírním úvodní nadšení: takový nářez, jako v traileru, nečekejte celý film. Ale je to vtipné, povedené, sarkastické a brutální. Já mohu doporučit všemi deseti. 

Hodnocení CSFD: 56%
Moje hodnocení: brutální a brutálně dobrá podívaná
Profil na CSFD

"Rest in cheese!"

_ _